Győzelemmel felérő döntetlen Siófokon

MLSZ Regionális U17 Közép-Dél felsőház, 9. forduló

Siófok, 2024. április 20. 10:00 óra

Igazi rangadó hangulata volt a mai mérkőzésnek. Kiegyenlített első félidő után egy szerencsétlen szituációt követően, egy kézre pattanó labda miatt teljesen váratlanul emberhátrányba kerültünk, Söröst állították ki. Ezután kicsit át kellett szervezni a csapatot, de úgy tűnt, jól alkalmazkodunk a kialakult kényszerhelyzethez. Néhány perc múlva labdát veszítettünk a félpályánál, ezzel a Siófok megszerezte a vezetést. Ami ezután történt, arra nyugodtan mondhatjuk, hogy senki nem számított, ugyanis nem hajtottuk le a fejünket, hanem új erőre kaptunk és mentünk előre az egyenlítésért, ami egy szöglet után sikerült is. Ezután még a győzelem megszerzéséhez is közel álltunk, ám maradt az 1-1. Győzni jöttünk, de ez egy győzelemmel felérő döntetlen. Harminc percet emberhátrányban futballozva, vert állásból nyertünk egy pontot. Mindenki kihozta magából a maximumot és ez a legfontosabb. Minden dicséretet megérdemelnek a srácok elsősorban a mai teljesítményért, másodsorban pedig azért, mert már öt hete veretlenek vagyunk. A cél most már egyértelmű mindenki számára, és ha így folytatjuk, akkor el is fogjuk érni!

Siófoki Bányász – Szent István SE 1-1 (0-0)

Szabó K. R. – Takács B. Á. (Dénes Á. T.), Czentnár L., Sörös D. G., Németh L., Karacs Zs. B., Hollósvölgyi Á. M. (Koncz S. M.), Csabai L., Bui D. T., Bódi B. (Kovács Á.), Daróczi T.

Cserék: Oláh B. L., Szabó R. D., Székely D. G., Laslau R. A.

Gólszerzők: Takács D. 75. p., ill. Csabai L. 79. p.

Kiállítva: Sörös D. G. 66. p. (nyilvánvaló gólhelyzetben a kezére pattant a labda)