Újra a Szombathely nyerte az újoncok csatáját

A K&H női kézilabda liga 16. fordulójának február 16-i játéknapján a Szombathely fogadta csapatunkat. Nagyot küzdöttünk, és nehéz meccsre kényszerítettük a hazaiakat, akik végül 35-28-ra győztek az újoncok csatáján.

A bennmaradásért folytatott harcban mindkét csapatnak létfontosságúnak számított ez a mérkőzés. A fordulót megelőzően a K&H Liga 12. helyén álló Szombathely az eddig megszerzett kilenc pontja mellé akart begyűjteni még kettőt a szintén újonc SZISE ellen. A mieink azonban szintén a pontszerzés reményében érkeztek a Haladás Sportkomplexumba,
hiszen a két csapat tavaly szeptember 14-i első NB I-es találkozóján is már szoros meccset játszottunk az alapvetően nagyobb játékerőt képviselő szombathelyiek ellen.

Az akarat megvolt, de két hullámvölgy megakadályozta a szoros meccset

A hazaiak szerezték meg a meccs első találatát Jovetics révén. Azonban Tobak Luca gyorsan kiegyenlített, sőt, a negyedik percben már 3-1-re vezettünk Scheffer Zsanett és Aron Andrea góljaival. Kiválóan játszottunk, pontosan fejeztük be a támadásainkat. A védelmünk is emekül összeállt, Gercsó Nóri pedig három védést is bemutatott az első 5 percben.
Mindezeknek köszönhetően a 6. percben még mindig tartottuk a kétgólos előnyünket (2-4). A 8. percben is még 5-4 volt a javunkra, de szép lassan kezdett magára találni az ellenfél,egyre keményebben védekeztek, és a támadásaikat is egyre nagyobb hatékonysággal fejezték be. Sőt, emberhátrányban is szereztek két gólt. Így a hazaiak megfordították a
mérkőzés állását, és a 13. percben már 8-5-re vezettek. Ugyanakkor továbbra is szépen küzdött a csapatunk, és a lányok nem engedték ellépni
Marosán György alakulatát, aki a 26. percben megelégelte ezt, és időt kért 15-13-as állásnál. Komoly fordulópontnak bizonyult ez a döntés, hiszen nagyon jó érzékkel nyúlt bele a meccsbe a hazaiak edzője. Az időkérést követően zsinórban 4 gólt szereztek a szombathelyiek egészen a félidő végéig, és 19-13-as megnyugtató előnnyel vonulhattak az öltözőbe.

Volt miért szurkolni, ez is eredmény!

A második játékrészt ott folytatták a csapatok, ahol az elsőt abbahagyták. A SZISE továbbra is gólképtelen volt, míg a vendéglátók termelték a gólokat, így a 33. percben már 22-13-ra vezettek a hazaiak. Ez a rövidzárlat a végeredmény szempontjából is meghatározónak bizonyult, ezután már nehéz volt visszajönnünk a meccsbe. A közel kilencperces gólcsendet
Aron Andrea törte meg a 35. percben (22-14). A következő percben pedig Stranigg Zsófi is feliratkozott a gólszerzők táborába, aki – mint
később kiderült – ezzel egy félelmetes gólgyártásba kezdett. Ugyanis a meccs végéig összesen 8 gólt szerzett mindössze 24 perc alatt. Ihletett formában játszott, sőt, az 51. percben szerzett ötödik találatával már felzárkóztunk 5 gólra is (29-24).

A hazaiak azonban nem torpantak meg, és továbbra is magabiztosan kézilabdáztak az összesen 10 gólig jutó Biljana Bandelier vezetésével. A mieink közül Stranigg Zsófi igyekezett felvenni vele a versenyt, és az utolsó négy percben három gólt is dobott, de ez inkább már csak az eredmény kozmetikázására volt elég. Végül hétgólos vereséget szenvedtünk a Szombathely otthonában (35-28) egy kiváló hangulatú telt házas mérkőzésen. Összességében nagyot küzdöttünk, de az első félidő végén és a második elején hullámvölgybe kerültünk, amit az ellenfél könyörtelenül kihasznált, és leginkább ott dőlt el a találkozó. Ráadásul a Szombathely rutinos külföldi játékosai remek formában játszottak ezúttal is. A már említett Biljana Bandelier 10 gólig meg sem állt, míg Liljana Gorilszka és
Dijana Jovetics pedig 5-5 találatot jegyeztek. A szombathelyiek kapusa, Katarina Tomasevics pedig 13 védéssel járult hozzá a győzelemhez.

A mieink közül pedig Aron Andrea és Monori Orsi játékát emelhetjük ki. Előbbi 5, míg utóbbi 4 gólt szerzett. Sajnos nem jött össze a pontszerzés, de ezzel a hozzáállással és játékkal bizakodhatunk, hogy a következő bajnoki meccsünkön a jelenleg a K&H Liga 11. helyén álló Kisvárda ellen már
szerzünk pontot vagy pontokat. Ráadásul azt a mérkőzést hazai pályán játsszuk február 22- én. Reméljük, sokan kilátogatnak a Monori Városi Sportcsarnokba! Szükség lesz a szurkolásra!

NŐI KÉZILABDA NB I, 16. FORDULÓ
HUNGAST SZOMBATHELYI KKA–SZENT ISTVÁN SE 35–28 (19–13)
Szombathely, 500 néző. V: Altmár, Horváth M.
HUNGAST SZOMBATHELYI KKA: TOMASEVICS – JOVETICS 5, BANDELIER 10 (1), Szendrei, GORILSZKA 5 (2), Virág 2, Csire 3. Csere: Sipeki (kapus), Pődör B., Varga N. 1, HORVÁTH P. 4, Mayer 3, Pődör R. 2. Edző: Marosán György
SZENT ISTVÁN SE: Grecsó – ARON 5, Horváth G. 1, STRANIGG 8, Scheffer 1, Albert, Tobak 2. Csere: Mátéfi (kapus), Schneider 1 (1), Lyngby 2 (2), Sziráki 2, Szerző 2, Varjú, MONORI 4.
Edző: Vojkovics Gyula
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–4. 14. p.: 8–5. 22. p.: 14–10. 32. p.: 22–13. 37. p.: 24–17. p.: 28–22. 54. p.: 33–25
Kiállítások: 12, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 7/3

MESTERMÉRLEG

Marosán György: – Egész héten erre a találkozóra készültünk. Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk, az elején jobban kezdett a vendégcsapat, de fokozatosan feljöttünk, és átvettük a játék irányítását. Az eredmény nem tükrözi a két csapat közötti különbséget.

Vojkovics Gyula: – Gratulálok a Szombathelynek, megérdemelten győzött.

Nagyon akartuk a győzelmet, de a sok technikai hiba miatt nem sikerülhetett. Az első félidő végén és a második félidő elején ment el a mérkőzés.